Bitcoin Nasıl Alınır, Güvenilir Bitcoin Siteleri Hangileridir?

55

Bitcoin, Binance, Phemex gibi sitelerden satın alınabilen dijital bir varlıktır. Aynı zamanda madencilik yapılarak da Bitcoin alınabilir.

2009 yılında Satoshi Nakamoto adındaki bir kişi ya da grup tarafından yaratılan Bitcoin, alınıp satılabilen yani ticareti yapılabilen bir dijital varlıktır. BTC’nin piyasaya çıkmasından sonra alım-satım platformları olarak kurulan kripto borsalarından BTC alınıp satılmaya başlandı.

İlk defa BTC satın alacakların, tercih edecekleri borsalar hakkında fikir sahibi olmaları önemlidir. Borsalar, komisyon oranlarına göre, güvenirliklerine göre değerlendirildikten sonra kullanılmaya karar verilmelidir. Bu nedenle Binance ya da Phemex TR gibi borsalardan Bitcoin satın almak daha mantıklı olacaktır.

Binance’dan Bitcoin Nasıl Alınır?

Binance’dan BTC satın almak için öncelikle borsaya üye olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek borsaya üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi kazanarak Bitcoin ve altcoin alım-satımı yapabilirsiniz.

Yukarıdaki basit adımları tamamladıktan sonra hesabınıza para yatırarak ya da başka borsada bulunan varlıklarınızı Binance’a göndererek alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz.

Phemex’ten Bitcoin Satın Alma

Türkiye piyasasına hızlı bir giriş yaparak adından söz ettirmeye başlayan Phemex borsasından Bitcoin satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri doğru şekilde uyguladıktan sonra artık Bitcoin satın almaya ve satmaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin, kripto borsalarından alınabilen dijital bir varlıktır. Birçok borsa olmasına karşın en güvenilir kripto borsalarından alınması gerekir.

En güvenilir Bitcoin sitesi hangisidir? Sorusuna ilişkin yapılan değerlendirmeyi inceleyerek daha kolay şekilde işlem yapabilirsiniz.

Bitcoin Borsası Nasıl Seçilir?

Bitcoin borsası bulmak en kolay iştir. Türkiye’de ve dünyada Bitcoin satın alınabilecek binlerce platform bulunmaktadır. Ancak bunların hepsinin güvenilir olduğunu söyleyemeyiz. Bu nedenle güvenilir Bitcoin sitesi nasıl olmalıdır konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.

Güvenilir Bitcoin Borsası Nasıl Anlaşılır?

Bir borsasnın güvenilir olup olmadığını anlamak için borsa hakkında çeşitli bazı analizleri yapmanız gerekir.

  • Borsanın günlük işlem hacmi

Borsanın günlük işlem hacminin yüksek olması, elinizdeki varlıkları satmak istediğinizde ya da Bitcoin satın almak istediğinizde anında işlem yapmasını etkiler.

Bazı borsaların günlük işlem hacmi düşük olur. Örneğin X borsasında Bitcoin satın almak istediğinizde eğer işlem hacmi düşük ise verdiğiniz emrin yerine gelmesi gecikir. Bu da düşük fiyattan almanızı engeller.

Örneğin Phemex gibi günlük işlem hacmi yüksek bir borsadan BTC satın alma işlemi anında onaylanır. Çünkü işlem hacmi yüksektir yani borsanın kullanıcı sayısı oldukça fazladır.

Binance da aynı şekilde bir platformdur. Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip platformu Binance, verilen emirleri anında gerçekleştirir.

Borsaların 24 saatlik işlem hacmini görmek için coinmarketcap.com web sitesinden borsayı analiz edebilirsiniz.

  • Borsanın Güvenirliği

Bir borsadan Bitcoin satın almadan önce borsanın güvenilir olup olmadığını da araştırmanız gerekir.

Örneğin Binance kripto borsası, güvenlik noktasında birçok parametre kullanmaktadır. Varlıkların büyük bir bölümünü hack saldırılarına karşı soğuk cüzdanlarda tutması, kullanıcı verilerini özel yöntemlerle koruma altına alması gibi güvenlik özelliklerine sahiptir.

Phemex borsası da aynı şekilde güvenlik katmanları çok geniş olan borsalar arasında yer alır. Kullanıcı giriş güvenliği, SMS güvenliği, mail güvenliği gibi birçok katman ile hareket eden bir borsa olması hasebi ile Phemex borsasından da Bitcoin ve altcoin alınabilir.

  • Borsanın İtibarı

Zaman zaman kripto dünyasında borsalarla ilgili olumsuz bazı haberlere tanıklık edebiliyoruz. Örneğin Binance borsasının 2018 yılında saldırıya uğraması ve akabinde kullanıcılara çalınan varlıkların iade edilmesi gibi durumlar, Binance’ın itibarını yükselten durumlardır.

Aynı şekilde Phemex borsasının bugüne kadar herhangi bir saldırı ile karşı karşıya gelmemiş olması da yine platformun itibar açısından sağlıklı bir site olduğunu gösterir.

  • Avantajları

Bitcoin nereden alınır? Sorusunu değerlendirilirken borsanın sunduğu avantajları da gözardı etmemek gerekir. Komisyon indirimi, farklı ticaret türleri, etkinlikler ve kampanyalar gibi avantajlarının olup olmadığını değerlendirmek gerekir.

  • Komisyon Oranları

Bitcoin satın alınan sitelerde olması gereken en önemli özellik, komisyon oranlarının (işlem ücreti) düşük olmasına dikkat etmektir.

Özellikle sürekli alım satım yapan kullanıcılar açısından işlem ücretleri oldukça önemlidir. Çünkü yüksek komisyon oranları bir yerden sonra kullanıcıdan daha fazla paranın çıkmasına neden olmaktadır.

Sonuç olarak; güvenilir kripto borsalarından Bitcoin satın almak, her zaman için varlıklarınızın ve kişisel bilgilerinizin koruma altında olmasını etkiler. Bu nedenle hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir Bitcoin sitesinden alışveriş yapmamanızı öneririz.

 

Yoruma kapalı.

blackjack siteleri rulet siteleri deneme bonusu veren siteler
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,368.71
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,030.07
xrp
XRP (XRP) $ 0.481976
tether
Tether (USDT) $ 1.00
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152955
cardano
Cardano (ADA) $ 0.452186
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.52
litecoin
Litecoin (LTC) $ 76.34
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 475.11